Kardeşlik Sözleri

Kardeşlik sözleri yazımızda dostlarınıza gönderebileceğiniz anlamlı kardeşlik sözleri, en gerçek kardeşlik mesajları ve kardeşime sözler bulabilirsiniz. Bu sözleri kardeşim diyebildiğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Kardeşlik Sözleri

Arkadaş hanenize geldiğinde konuk gibi davranır… Arkadaş geldiğinde buzdolabını açıp istediğini alır… Arkadaş senin ağladığını görmez… Arkadaşının omuzu ise senin gözyaşlarınla ıslanır… Arkadaş çağrınına katılınca bir paket armağan ile gelir… Arkadaş sana yardım etmek için erken gelir; toparlanman için geç gider… Arkadaş, onu o yattıktan sonra ararsan rahatsız olur… Arkadaş neden bu kadar geciktiğini sorar, derdini anlatmak için… Arkadaş bir dövüşten sonra her şeyin bittiğini düşünür… Dost ise tekrar arar…. Arkadaş senin her zaman onun arkanda olmanı ister… Dost ise her zaman senin arkandadır … Arkadaş zaaflarınızı öğrenir ve onları kullanabilir… Dost zevklerinizi öğrenir ve onlara hitap eder… Arkadaş zayıflıklarınızı bilirse başınıza kakar… Dost zayıflıklarınızı bilirse örtmeye çalışır … Arkadaş sizi ikinci görmek ister, Dost ikinciniz olmaktan haysiyet duyar… Arkadaş sıkıntınız olmadığında yanınızdadır… Dost sıkıntınız olduğunda size koşar… Arkadaşlarınıza siz huzur vermeye çalışırsınız… Dostlarınız size huzur vermeye çalışır…

Çok aşklar geldi geçti yüreklerimizden. Kimine güldük, kimine ağladık. Ama hiçbir zaman, kardeşlerimizi biran olsun unutmadık.

Can ver deseler, birbirimizin gözlerine dahi bakmadan canımızı verecek kadar kardeştik biz. Dost meclisinde adımız, alemde izimiz var. Kardeşi için can vermeyi, anlayamazsınız siz.

Bizim için kardeşlik, en kötü anda ölümüne koşup gelen demek. Bizim için kardeşlik, karşılıksız verilen bir emek.

Ben kardeşim dediğimle, saltanat sürmenin hayalini kurmam. Dardaysa kardeşim, gereğini yaparım. Yaşamam gerekirse yaşar, ölmem gerekirse tabuta da girerim.

Gözlerinden yaşlar akmaya başlamışsa, yüreğin kimsesiz ve yalnız kalmışsa, canlansın anıların. unutma ki bir kardeşin var. Asla yalnız değilsin. Dik dur kardeşim. Dik dur ki, alem önünde eğilsin.

En güzel dostluk sözleri için >dostluk sözleri< yazımıza göz atabilirsiniz.

En zor günlerinizde, bir kardeşiniz olduğunu düşünüyorsanız asla korkmayın. Gerçekten size kardeş olanlar, her tökezlediğinizde yolunuza kurban olur. Zor anınızda elinizden tutup, derdinize ortak olur.

Kardeşim dediğin kişi, başın darda olunca senden önce koşacak. Baktı ki düşüyorsun, düşünmeden elinden tutacak. En kötü günde dahi, seni asla yalnız bırakmayacak.

Gerçekte kardeşin seninle sadece kan bağı olanlar değil, sana fayda sağlamak için bir takım zararlara katlanan, en darda kaldığında sonucu ne olursa olsun, hiç düşünmeden yardımına koşandır.

Kardeş kelimesi, sadece 6 harften ibaret değildir bizde. Kimi altı harfe sığdırır, kimi yere göğe sığdıramaz. Dipsiz bir derya gibidir kardeşlik. Hakkını veren için kardeşlik, aslında dünyadaki en büyük güzellik.

Ne başkasına değişebilirsin, ne başından atabilirsin. Ne onsuz gün geçirebilirsin, ne onunla olduğun zamanı başka bir şeye değişebilirsin. Bir kardeş vardır seni sen yapan, bir de kardeş sevgisi. İnsan kardeşinin değerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeşi bir kardeşe düşürmemeli.

En güzel yanım, benim küçük balım, canımın ötesinde taşıdığım canım kardeşim. Gönlüden geçen, aklında biten, dilinden dökülen, kalbinden geçen her vakit en iyi şekilde bulsun seni.

Arkadaş için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.

Dağıldıktan sonra dahi aynı istikamete gittiğindir ARKADAŞIN.. Kardeşler mecburi arkadaştır, arkadaşlar ise seçilmiş kardeşlerdir.

Kardeşlik ne demek bilir misiniz? Kardeşlik, kardeşinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin beraber atması demek. Bunun için aynı anneden doğmaya gerek yok!

Şüphesiz ki arkadaşlar her şeyden önce gelmeli… Herkes gidince onlar kalıyor, seni kendine getirmek için gayret sarf ediyor… Kimsenin umurunda değilken onlar senin için üzülüyor, yanında oluyor her daim…

Kardeşlik Mesajları

Mutluluk paylaştıkça çoğalır. Acılar paylaştıkça azalır. Senin mutluluğunu da acını da tek bir kişi paylaşır. O da kardeşim dediklerindir.

Başına taş yağsa sana siper olan, seni senden daha fazla düşünen kişiye kardeş denir.

Arkadaş çıkar gözetir ancak kardeş sadece seni gözetir.

Bizde sevda da yerde kalmaz dostlukta. Biz sevdiklerimizi sırtımızda taşır yine de kardeşliğimize söz ettirmeyiz.

Kardeşlik aşk gibi değildir. Her ikisinin de acısı zordur ama kardeşlik bir anlık heves ile geçecek bir duygu değildir.

Yolunun sonunda uçurum varsa, dur kardeşim ilk adım benimdir diyebilmektir kardeşlik.

Kardeşlik bir vicdan işidir. Vicdanı olmayan kardeşlik ne demek anlayamaz.

En kaliteli arkadaşlık mesajları >arkadaşlık sözleri< yazımızı inceleyebilirsiniz.

Donu olmayan bir arkadaşın olmalı, ömrünce sana sahip çıkacak bir kardeşin olmalı, yere düştüğünde elini uzatıp seni kaldırmalı.

Dipsiz bir kuyudur kardeşlik, ne yaparsan yap, ne dersen de her zaman yanındadır senin.

Kardeş olmak için kan bağına gere yoktur. Acısını acın olarak hissedip, mutlu olduğunda mutluluğu onunla paylaşabilmektir.

.

Bu hayatta en zor olunan şeydir kardeşlik. İşte bundan dolayıdır ki en zor anında bile elini bırakmayan tek kişi kardeşim dediğindir.

Kardeş kardeşe yanlış yapmaz. Eğer ortada bir yanlış var ise işte o zaman sorun kardeşlikte değil, kardeşim dediğin kişidedir.

Herkesten arkadaş olur ama herkesten kardeş olmaz. Kardeş demek seni senden daha fazla düşünen demektir. İşte bu yüzden bulunması da kaybolması da kolay olmuyor.

Acılara karşı kendini siper eden, sizin acılara karşı tebessüm etmenizi sağlayan kişiye kardeş denir.

Kardeş dediğin önünde yürümez, kardeş dediğin arkandan gelmez. Kardeş dediğin omzunu omzuna verir ve bir ömür boyu senin yanında olur.

Seni düşünen, önemseyen, varlığı ile sana güven veren bir kardeş ömrünüzü daha huzurlu bir şekilde geçirmenizi sağlar.

Kardeşin varsa bu hayatta yorulursun, onu düşünmekten, onunla gülmekten, onunla ağlamaktan yorulursun. Ama bu hayatta kardeşin yoksa eğer mahvolursun.

Kardeş dediğin satmaz, yarı yolda bırakmaz. Kardeş dediğin pişmanlığın olmaz. Kardeş adı koyulamayacak duyguların ismidir.

Bu hayattaki umudundur kardeşin. Seni sarıp sarmalar, iyiliklere yol açar kötülüklere duvar örer.

Sessiz kalmaz kardeşi olanlar, içinde çığlıklar olmaz onların. Kardeş her zaman seni dinler, seni anlar ve sana doğruyu gösterir.

Sonu olmayan arkadaşı olur insanın. Sayıları az olsa da hayatında kapladıkları alan çok fazladır. Kardeşim dediğin kişilerdir onlar. Sonu olmayan bir sevgi ile bağlıdır sana.

Kelimeler anlatmaya yetmez bu duyguyu, yaşamak gerek çünkü. Kardeş bir ilaçtır hayatında. Mutluluğa, huzura açılan kapının anahtardır. İşte bundan dolayı kardeşi olmalı insanın, ona mutluluk ve huzur verecek bir kardeşi.

Kardeşlik Yazıları

Dünyada dostluğun, kardeşliğin günü olmaz. Çünkü bir kere dersin kardeşim diye, o an işte her gün kardeşin, her gün dostun olur.

Bir dağı olmalı insanın sırtını güvenerek yaslayacağı. Bir ömür boyunca gölgesinde dinleneceği bir ağaç gibi durmalı insanın tepesinde. Bir gülü olmalı insanın, bir ömür koklayacağı. Bir kardeşi olmalı insanın; dağ gibi arkasında duran, ağaç gibi onu koruyan ve gül gibi hayatını güzelleştiren bir kardeşi olmalı.

Nasıl bir insan olduğunu anlamak istiyorsan kardeşim dediklerine bakman yeterli olacaktır.

Kardeş kardeşe mahkum olmaz. Kardeş kardeşe mazlum olmaz. Kardeş kardeşe muhtaç olmaz. Çünkü kardeş, kardeşini özgürleştirir, kardeş kardeşine zulmetmez ve kardeş kardeşe ihtiyaç duyar.

Kardeş, yaşama tutunan elindir. Onun varlığı sana güven dostuna korku verir. Bundandır ki kardeş olmak herkesin başaracağı bir iş değildir.

Türküler söylersin onunla, maceralar yaşar, karşılıksız seversin onu, adı kardeştir onun. Aynı ana babadan olmasan da hissedersin onun acısını, üzüntüsünü.

Kardeşlik ona bağlanmaktır, erkek olmak gerekmez kardeş olmak için sadece yüreğin onun yüreği atsın yeter.

Dünyanın belki de en güzel şeyidir kardeşlik. Onu özler onu arar onu istersin. Bilirsin o da seni düşünüyor. İşte o an anlarsın kardeşliğin ne demek olduğunu.

Çıkar gözetmeden bir kaya gibi yanında duran kişidir kardeşin. Biz de kardeş kazığı olmaz. Bizim kardeşlerimiz çıkar dolu gözlerle bakmaz kardeşine. İşte bundan dolayı hiç kazık yemeyiz. İşte bundan dolayı bizim kardeşliğimiz ölene kadar devam eder.

Kardeşi olan yalnız olmaz. Kardeş sadece sevgi de huzurda yanında olmaz. Sen istemesen de seni görür gözetler. Acını acısı bilir kendine dert edinir. Mutluluğunu mutluluğu bilir ve sana hissettirir.

Kardeş dünyadaki en güzel kelimedir. Ama hakkını vermek gerekir. Kardeşim dediğine kardeş olabilmek gerekir. Onu içinde hissederek yaşamak gerekir. Kelimenin hakkını verirsen, işte o zaman yaşamın hakkını vermiş olursun.

kardeşlik sözleri

Kardeşlik sözleri ile ilgili en güzel iletileri bulabileceğiniz yazımıza devam ediyoruz.

Bir takım arkadaşlar bağımlılık yapıyor görmesen özlüyorsun, konuşmasan eksiklik hissediyorsun.

Arkadaş diyebilmek.. Arkadaş diye bilmek.. İkisi çok ayrı.

Nasılsın sualine, kötüyüm diyebildiğiniz insanları önem verin Onlar yüreklerinizi açabileceğiniz insanlardır.. Ben arkadaşlarımı ne aklımla, ne de kalbimle severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben arkadaşlarımı ruhumla severim, o ne durur ne unutur.

Kardeşlik için Sözler

Şimdi seninle olmak hayata biriktirilmiş bir kumbaradır arkadaşım! “Bir arkadaşla ilgiyi kesmek, onun alnının ortasına mermi sıkmaktan farksızdır..” Olgun bir adamı arkadaş edinmek isterseniz; tenkidin. Kolay bir adamı arkadaş edinmek isterseniz; methedin.

“Kişi arkadaşına darılır, düşmanına değil. Darılması dahi ‘sana değer veriyorum’ iletisi taşır..”

“Sizin küçük mutluluklarınızı kıskanmadan benimseyen kaç arkadaşınız var?”

“Bizim asal zenginliğiniz; birlikte dua edip beraber amin dediğimiz dostlarımızdır..”

Dostla içilen kahve neşedir.. Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer..

Sözgelişi ben espri yaptıysam kankam gülmek zorunda. Şakam kötü olsa bile gülmeli. Neticede kankam. Ne dersem gülmeli.

Kardeşim beni vur öldür parçalayıp göm lakin lütfen benim bilmediğim bir nedenle benimle konuşmamazlık yapma.Sende gitme.Zira sana esrardan çok ihtiyacım var.

Onunla dostluğumuzu soranlara şöyle diyorum “Biz birbirimize aksırmadan; Çok Yaşa!” diyoruz..

“Arkadaş ‘haydi gidiyoruz’ dediğinde ‘nereye?’ diye sormayandır.”

Yüzüne bakıp da derdini hissetmeyen arkadaşa, kelimelerin zati gücü yetmez.

Hani böyle en yakın arkadaşınızla mimiklenizle konuşurusnuz. Sizden başka kimse bir şey anlamaz ya? Çok seviyorum o vaziyeti.

Hani yalan söylemeye başlarsınız ve en iyi arkadaşınız vaziyeti fark edip size katılır ya, paha biçilemez.

kardeşlik sözleri

Ehemmiyetli olan kaç senedir tanıştığımız değil; birlikte neler yaptığımız, neler paylaştığımızdır.

Aranızdaki kardeşlik bağını savunun; zira sizin silah ve mühimmatınız budur.

İnsanın içini dökmeden edemediği dakikalar olur. Bir dost, bu dakikalarda ulaşılmaz bir değer kazanır’

“Aşk bir gün kardeşlikle tanışmış. Aşk kardeşliğe sormuş demiş ki : Ben varken sana ne gerek var ? Kardeşlik cevaplamış : Sen gittiğinde ben güldürüyorum.”

‘’Kendinize Allah yolunda kardeşler edinin. Çünkü onlar dünya için de öteki dünya için de gereklidir.’’

Kardeşlik sözleri yazımızın sonuna geldik, daha fazlası için bu yazımızı takip edin. Kapak sözler için kapak sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

BU YAZIYI PAYLAŞ:
BİZİ TAKİP EDİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.